Хостингът, на който fakti.bg разчита от 2011 г., вече е отворен и за твоя сайт! ›››

Откриха трима мъртви алпинисти, загинали при изкачването на най-високия връх в Италианските Алпи

13 Юни, 2026 08:30, обновена 13 Юни, 2026 07:33 1 206 7

  • алпи-
  • тела-
  • алпинисти

Групата е поела към Гран Парадизо, след като е преспала в хижа

Откриха трима мъртви алпинисти, загинали при изкачването на най-високия връх в Италианските Алпи - 1
Снимка: YouTube

Телата на трима алпинисти, загинали при изкачване на най-високия връх в Италианските Алпи - Гран Парадизо (4061 метра), бяха открити в подножието му - на 3600 метра надморска височина, предаде ДПА.

Групата е поела към върха, след като е преспала в хижа. След като тримата не са се върнали до вечерта, е бил подаден сигнал до планинската спасителна служба.

Според спасителите смъртта на алпинистите е настъпила, след като всички те са паднали при катеренето по северния склон на Гран Парадизо, в Грайските Алпи, пише БТА.

Според официалната информация двама са италиански граждани, но все още не се знае националността на третия.


Поставете оценка:
Оценка 3 от 2 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Mими Кучева🐕‍🦺

    5 0 Отговор
    Не са много загиналите алпинисти,за съжаление.🦧😪🦧
  • 2 Анонимен

    5 0 Отговор
    4000 м си е високо!
  • 3 Баирбудала

    3 0 Отговор
    Може пък да са успели да се изкачат и да са загинали при слизането.
  • 4 балчо теслата

    3 0 Отговор
    ами те обещаха да не ходят вече там................
  • 5 Механик

    3 0 Отговор
    Може ли някой да ми обясни, какво щеше да спечели светът от това, че "групата" щеше да изкачи вече не веднъж изкачваният Гран Парадизо? А колко загуби светът от "спасителната операция"???
    Мене ме карат да си слагам колан в колата, да не би да катастрофирам, да се нараня и лечението ми да натовари здравната каса. А тия дето пъплят по баирите и мрат, а после ги издирваме и спасяваме, те не тежат ли на някоя каса??
    Аз разбирам да се е срутила шахта и да е затрупала миньори, например. Да ги спасяваме, защото заслужават. Защото са отишли под земята не да си правят кефа, а да хранят семейства и да добиват изкопаеми за всички нас. Ама тия дето от слободия се трупясват.. тях за какво да ги спасяваме??
  • 6 Няма

    1 0 Отговор
    Как да съчувствам на глупаци!
  • 7 Мимо

    0 0 Отговор
    Както казваше дедо- Ора без работа...